FOTO: TVNET

Policijai otrdien, 10. maijā, pie okupantu pieminekļa Pārdaugavā neizdevās jaunietim ieskaidrot, ka par agresorvalsts karoga nēsāšanu pienākas administratīvais sods, tāpēc soda vietā tika saņemta atvainošanās no likumsargiem.

Starp simtiem cilvēku, kas otrdienas vakarā pulcējušies Uzvaras parkā, vairāki ir noskaņoti bravūrīgi - uzvedas skaļi, dzied, atskaņo mūziku, slavē Krieviju un svin padomju armijas uzvaru, taču policija viņu darbības nepārtrauc.

Video: Krievijas karogā ietinies jaunietis pie padomju pieminekļa Pārdaugavā

Otrdienas vakarā ap pustūkstoti cilvēku ir pulcējušies Uzvaras parkā. Daudzi no viņiem noliek ziedus padomju pieminekļa pakājē un turpina uzkavēties šajā vietā. Lai gan policija publiski sola nepieļaut pulcēšanos, Uzvaras parkā ir liels uz vietas stāvošu cilvēku pūlis. Policija īpaši neaicina šos cilvēkus doties prom.

Tomēr divas sievietes, kuras pakāpās pie norobežojošās sētas, lai noliktu sveces tuvāk piemineklim, policija aicināja tur neuzkavēties.

Tikmēr pāris Uzvaras parkā esoši jaunieši pūļa iekšienē turēja rokās Krievijas karogu un skaļrunī atskaņoja tradicionālu krievu dziesmu, kurai vairāki klātesošie dziedēja līdzi. Kā novērots, policija šīs darbības nepārtrauca.

Pieminekļa pakājē dažādi cilvēki ik pa laikam izsauc padomju armiju slavinošus saukļus, raisot vairāku klātesošo aplausus, vairāki cilvēki uzvedas trokšņaini, daži ir arī manāmi iereibuši un bravūrīgi. Daudzi turpretim stāv klusi un uzvedas mierīgi.

Pie parka ir novietots ļoti daudz personīgo transportlīdzekļu, brīvu stāvvietu gandrīz nav.

Parkā notiekošo uzrauga policijas darbinieki. Nekādas vardarbīgas izpausmes nav novērojamas.

Jau ziņots, ka policisti ir aizturējuši vīrieti, kurš bija spārdījis noliktos ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā.

Policija apgalvo, ka kontrolē sabiedrisko kārtību un likumpaklausību pieminekļa apkārtnē. Iedzīvotāji tiek aicināti nesaasināt situāciju un neizvērst nekāda veida provokācijas vai fizisku konfrontāciju.

Policija norāda, ka ir pilnā gatavībā reaģēt, lai nepieļautu militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu, naida kurināšanu, huligāniska rakstura darbības vai citus sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējumus. Viss notiekošais tiek fiksēts ar tehniskajiem līdzekļiem un iegūtie materiāli tiks vērtēti, sola policija.

Nekādi publiski pulcēšanās pasākumi šajā dienā pieminekļa apkārtnē nav pieteikti un netikšot pieļauti. Arī līdz šim personām, kas ierodas Uzvaras parkā, netika un netiks atļauts pulcēties, apgalvo policija.

Tāpat policija atgādina, ka šodien aizvien ir spēkā pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas aizliegums. Sods, ko par šādu pārkāpumu var piemērot fiziskai personai ir līdz 350 eiro, bet juridiskai līdz 1400 eiro. Savukārt par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā var tikt piemērots administratīvo sodu privātpersonām līdz 360 eiro, bet juridiskām personām līdz 2900 eiro.

Neskatoties uz to, ka pašvaldība šorīt jau bija aizvākusi pirmdien iedzīvotāju atnestos ziedus, otrdien cilvēki turpina nest ziedus, un patlaban tie ir plaši izvietoti pieminekļa pakājē.

Jau ziņots, ka ziedu novākšana no pieminekļa pakājes izsaukusi asu reakciju sociālajos tīklos, turklāt ir gan šādas rīcības atbalstītāji, gan pretinieki.

Latvijā policija līdz pirmdienas vakaram saistībā ar 9. maiju bija aizturējusi 13 personas un sākusi 28 administratīvā pārkāpuma procesus.

Koalīcija nesen vienojusies par atbalstu likumprojektam, ar kuru paredzēts atcelt juridiskos šķēršļus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā pieminekļa nojaukšanai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO