Pulcēšanās pie RD, 13. maijs

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Piektdienas pēcpusdienā Rātslaukumā bija pulcējušies ap 200 cilvēki, daļa no kuriem ieradušies uz nesankcionētu mītiņu, bet citi bija vienkārši interesenti, kuri protesta darbībās neiesaistījās, informēja Valsts policija.

Līdz šim ir aizturētas septiņas personas, tostarp arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka, liecina aģentūras LETA esošā informācija.

Aģentūra LETA novēroja, ka policija ir pilnībā slēgusi piekļuvi Rātslaukumam. Sākotnēji policisti, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona, bija izvietojušies Rātslaukumam pieguļošajās ieliņas. Tāpat likumsargi maskās izvietojušies Rātsnama augšējo stāvu telpās un vēro laukumu.

Pie potenciālajiem mītiņotājiem bija ieradušies Rīgas domes Latvijas Krievu savienības (LKS) deputāti. Starp diskutētajiem izskanēja arī asāki toņi.

Rātslaukumā šovakar dzirdami policijas uzstājīgi aicinājumi izklīst, pretējā gadījumā tikšot pielietots fizisks spēks. Policija atgādina, ka nekāds pasākums Rātslaukumā nav pieteikts. Cilvēki šim aicinājumam pakļaujas, tomēr turpina uzturēties Rātslaukuma tuvumā.

Pateicoties policijas pūlēm, nesankcionētā pulcēšanās faktiski ir izklīdināta un cilvēki ir devušies prom, vien dažas ļaužu grupiņas vēl uzturas Grēcinieku ielā. Policistu "ķēdes" ir aizvirzījušās līdz pat Grēcinieku ielai un apjozušas visu Rātslaukumam pieguļošo teritoriju.

1# VIDEO: Asas diskusijas Rātslaukumā

2# VIDEO: Rātslaukuma apkārtnē turpinās asas diskusijas 

3# VIDEO: Sanākušie tiek izklīdināti arvien tālāk no Rātslaukuma

Pašlaik Rīgas dome lemj par padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. Lai pretotos šim lēmumam, LKS šodien Rātslaukumā vēlējās rīkot piketu, taču tas netika atļauts. Partija ir sākusi tiesāšanos pret aizliegumu rīkot protesta akciju.

Partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs aģentūrai LETA iepriekš teica, ka mītiņu rīkos tikai tad, ja tiesa to atļaus.

Ņemot vērā pašvaldības atteikumu, LKS izplatījusi sociālajos tīklos aicinājumu šodien nepulcēties Rātslaukumā.

Mitrofanovs skaidroja, ka atteikums rīkot mītiņu pamatots ar Valsts drošības dienesta (VDD) slepenu dokumentu, kura saturs viņiem neesot izpausts.

"Mītiņa organizatori informēti par to, ka ir gaidāmas provokācijas, bet, kas tās par provokācijām un kas tās plāno organizēt, mūs neinformēja," piebilda LKS līdzpriekšsēdētājs.

Kā vēstīts, Valsts drošības dienests (VDD) sniedza Rīgas domei negatīvu atzinumu par LKS iecerēto mītiņu piektdien Rātslaukumā.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) norādījusi, ka VDD priekšnieks Normunds Mežviets viņu informējis, ka sniegs Rīgas domei negatīvu atzinumu par potenciālo LKS pasākumu, tāpēc ministre aicinot Rīgas domes izpilddirektoru sekot kompetento iestāžu vērtējumam.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO